Vážení klienti, s ohledem na momentální situaci provádíme prohlídky on-line formou živého vysílání. Celý proces převodu vlastnictví dokážeme zajistit a zabezpečit na dálku a bez zbytečného cestování. Vysněný apartmán u moře si můžete koupit z pohodlí domova a pravě teď za velmi přijatelnou cenu.

Koronavirus a ceny nemovitostí v Bulharsku

 Co se tedy děje s cenami nemovitostí?

Koronavirová krize jako každá krize nabízí velké příležitosti pro investice v každé oblasti. Nemovitosti nejsou výjimkou. Každý, kdo si chce koupit nemovitost na pobřeží a může si to dovolit, může využít situaci ve svůj prospěch a koupit si nemovitost za velice výhodnou cenu. Je tu velmi dobrá příležitost koupit za účelem dalšího prodeje se ziskem do budoucna. Doporučujeme lidem, kteří mají v úmyslu prodat, aby neprodávali v době krize, ale aby počkali na návrat cen na normální úroveň. Teď se prodávají nemovitosti u moře 40 procent pod jejich normálních cenu. Možnost kapitálového růstu je následně velká.Cena apartmánu s jednou ložnicí na moři v Bulharsku byla cenou chaty poblíž Prahy, nyní stojí jako nová Škoda Octavia.

Kdo momentálně kupuje byty v Bulharsku?

Zahraniční klientelu tvoří lidé, kteří se do Bulharska prostě rozhodli přistěhovat a také investoři, kteří zde chtějí nemovitosti pronajímat. Kolik cizinců vlastní v Bulharské republice nemovitosti? Na Slunečním pobřeží před deseti lety vlastnilo nemovitost u moře cca 30% cizinců, v roce 2020 téměř 90% oproti Bulharům. Lokální investoři podle některých statistik kupují poslední roky až jednu třetinu nemovitostí na trhu, většinou za účelem krátkodobých pronájmů. Na začátku roku 2020 nabízeli investoři v Bulharsku údajně cca 13.000 bytů k pronájmu přes Airbnb. Dnes je turismus velice omezen. To taky přispělo k nižším cenám nemovitostí. Krize snížila roku 2008 ceny v Chorvatsku. Dnes nemovitosti, co stály 70 000 Euro stojí 200 000 Euro. Existuje fond, který vám může přinést takový zisk?Bonusem je rozhodnutí vlastníků a stavitelů prodat byty k pronájmu. Dnes máte jedinečnou příležitost koupit byt následujícím způsobem – zaplatíte 50% z ceny a zbylých 50% splácíte 3,5,7 let s navýšením ceny o 5-7% ročně. Nová situace nám ukázala, že si můžete prohlédnout dům vizuálně skrz video. Můžete si prohlížet byt, zatímco sedíte na gauči a pijete víno. Pomáháme našim klientům i na dálku. Naše letité zkušenosti nám dovolují vás provést prodejem a koupí bezpečně. Pomůžeme Vám spravovat nemovitost i na dálku.